Blog Pointpack

Grudzień 2020

CO NA RYNKU KURIERSKIM?

Zakładamy, że w 2025 roku liczba przesyłek na jednego mieszkańca naszego kraju może wzrosnąć do ok. 32 w skali roku. W 2020 roku było to ok. 14 przesyłek na osobę. Obserwujemy również wzrost znaczenia udziału przesyłek kierowanych od punktów odbioru oraz automatów paczkowych, które za kilka lat mogą osiągnąć nawet 50% wobec ok. 28%, które spodziewane są w tym roku. W momencie, gdy punkty i automaty kurierskie zaczną pojawiać się coraz bliżej miejsc zamieszkania odbiorców, tym więcej klientów wskaże lokalny sklep czy automat jako swoje miejsce dostawy.

Listopad 2020

BLACK NOVEMBER (?)

Black Friday i Cyber Monday, a także trend Black Week na stałe weszły już na rodzimy rynek. Od kilku lat wszystkie te wydarzenia łączy jedno – są ważnym elementem w kalendarzu handlem detalicznym.

Wrzesień 2020

SZTUCZNA INTELIGENCJA W BRANŻY KURIERSKIEJ

Zespół Pointpack aktywnie pracuje nad sztuczną inteligencją, której celem jest usprawnienie procesu dostawy paczek do końcowych odbiorców. Długofalowo chcemy, aby role się odwróciły: to paczka „dostosuje się” do preferencji i potrzeb klienta.

Maj 2020

E-LOGISTICS 2020

24 czerwca 2020 roku wzięliśmy udział w e-konferencji Polskiego Kongresu Logistycznego, prezentując trendy rozwoju infrastruktury logistyki pierwszej i ostatniej mili w kontekście nowych usług e-commerce.

Kwiecień 2020

RAZEM PRZECIW #COVID-19

Obserwując rozwój trudnej sytuacji w ramach walki ze światową pandemią, postanowiliśmy pomóc tym, którzy w tej nierównej bitwie najmniej myśleli o swoim bezpieczeństwie. W tej grupie znaleźli się przede wszystkim medycy, ratownicy, pielęgniarki i wszystkie osoby związane ze służbą zdrowia.

Marzec 2020

BEZPIECZNIE PRZESYŁKI KURIERSKIE W CZASACH KORONAWIRUSA

Zakupy przez internet już dawno stały się wygodną alternatywą dla społeczeństwa. Z kolei pojawienie się punktów nadawczo-odbiorczych zaowocowało jeszcze większą oszczędnością czasu i energii. W jednym miejscu możemy odebrać przesyłkę zamówioną online, jak i zrobić niezbędne zakupy spożywcze.

Styczeń 2020

NADAWANIE I ODBIERANIE PRZESYŁEK W SIECI SKLEPÓW FRANCZYZOWYCH GRUPY EUROCASH

Sieci sklepów franczyzowych w ramach grupy Eurocash mają możliwość wdrożenia usług kurierskiej w swoich placówkach. Dla marek Delikatesy Centrum, ABC, Groszek, Lewiatan, Euro Sklep to rozwiązanie pozwoli przede wszystkim zwiększyć liczbę klientów oraz sprzedaż, a konsumentom umożliwi odbieranie i nadawanie przesyłek w najbliższym sklepie i dogodnej porze dnia.

Grudzień 2019

Konsument 2019

Sprzedaż internetowa rośnie w błyskawicznym tempie. Dowodem wzrostu ruchu na rynku e-commerce jest przybywająca liczba sklepów online. Pod koniec ubiegłego roku zanotowano ponad 30 tysięcy sklepów internetowych na rynku polskim.

Kwiecień 2019

Zalando w szerszej odsłonie. Rozwój usługi Pick up Points.

Obecnie istnieje już ponad 5.000 punktów stacjonarnych, w których użytkownicy, dzięki wdrożeniu technologii Pointpack.pl i jej integracji, mogą odbierać zamówienia z Zalando, także z opcją płatności „za pobraniem”. Zalando cały czas jednak wychodzi naprzeciw swoim klientom, oferując nowe, komfortowe rozwiązania zakupowe.

Luty 2019

ZAMAWIAM I WYMAGAM

Zamawianie zakupów online powoli ewoluuje z nowoczesnego trendu do powszechnego standardu wśród klientów. Lojalność konsumenta budowana jest przez różnorodne elementy w całym procesie zakupowym, począwszy od zapełnienia koszyka. Co najbardziej wpływa na satysfakcję zakupową i wpływa na relacje z obecnymi oraz potencjalnymi odbiorcami?

Styczeń 2019

ŚWIĄTECZNE PACZKO-ZWROTY

Świąteczna paczkomania charakteryzuje się nie tylko przyjemnością obdarowywania bliskich, ale także zwrotami nietrafionych prezentów. Tendencja tego zjawiska rozwija się wraz z dostępem do technologii i wdrażaniem usługi zwrotu przez sklepy.

Grudzień 2018

ŚWIĄTECZNA PACZKOMANIA

Usługa click&collect coraz intensywniej wkracza w naszą codzienność. Łatwość i wygoda w robieniu zakupów powodują, że z roku na roku rośnie liczba osób, które stale korzystają z tego rozwiązania podczas zamawiania online. Obserwując rynek można mieć przypuszczenie, że click&collect swoje największe apogeum osiąga w okresie przedświątecznych zakupów. Czy jednak słusznie?

Październik 2018

Click&collect, czyli postępująca ewolucja w e-commerce

Świat branży handlowej zmienia się w wyjątkowo szybkim tempie, a sprzedaż online nabiera nowego wymiaru. Branża e-commerce otworzyła szerokie możliwości nie tylko dla sprzedawców detalicznych, ale przede wszystkim aktywnych konsumentów, którzy stawiają na wygodę, dostępność i szybkość dokonywanych transakcji.

Nadaj lub odbierz paczkę w Twoim sklepie!

Nowa usługa dostępna dla wszystkich! Nadawaj i odbieraj paczki w swoim ulubionym sklepie bez ograniczeń.
Po wakacjach wróciliśmy z prawdziwą rewolucją technologiczną. 1 października 2018 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce usługę nadawania paczek w sklepach Żabka w całej Polsce.